Search

سه شنبه 28 اسفند 1397

منو

بیماری پریودنتال درسگ

بیماری پریودنتال درسگ، زمانی که باکتری ها ساخته میشوند و به شکل پلاک بر روی دندان ها قرار میگیرند توسعه میابد. مقدار بیش از حد پلاک باعث التهاب در لثه ها میشود که می تواند برای سگ شما ناراحت کننده باشد.احتمال مبتلا شدن به این بیماری با بالا رفتن سن افزایش می یابد. سگ های نژاد کوچک در معرض خطر بالاتری نسبت به سایر نژادها برای ابتلا شدن به بیماری پریودنتال هستند، برای جلوگیری از وقوع این بیماری میتوانید دندانهای سگ خود را بطور منظم مسواک بزنید، اما هنگامی که این بیماری گسترش پیدا کرد این نکته مهم است که قبل از آنکه این بیماری به طور جدی بر سلامت سگ شما تاثیر گذارد آن را درمان کنید.


دستورالعمل ها:

1) حداقل یک بار در هفته برای جلوگیری از تجمع پلاک دندانهای سگ خود را مسواک بزنید. همچنین، به استخوان دندان حیوان خانگی خود را، چرا که این کمک خواهد کرد که با کهنه چیزی ساییدن یا پاک کردن پلاک در روز هنگامی که شما از قلم مو نیست.

2) داروهای گیاهی، تینکتور (عصاره الکلی) از انگور اورگون (ضد عفونی کننده)، اکیناسه (مبارزه با عفونت) و یا گل همیشه بهار (بهبود بافت و توقف خونریزی) به لثه سگ شما کمک میکند.این گیاهان آرامبخش و طبیعی هستند.

3) به سگ خود یک مکمل روزانه را بدهید. به عنوان مثال، کوآنزیم Q10 باعث کاهش تورم، قرمزی و خونریزی در لثه ها میشود به طوری که آنها می تواند شفا بخش باشند. ویتامین C نیز می تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن سگ خود مورد استفاده قرار گیرد،ویتامین c می تواند با باکتری ها مبارزه کند.

4) از اسپری دهان و دندان برای جلوگیری از پلاک و تارتار استفاده کنید. برخی از اسپری های دهان و دندان از عصاره گیاهان طبیعی ساخته شده اند که به کشتن باکتری ها کمک میکنند.

5) رژیم غذایی سگ خود را تغییر دهید که اینکار به حفظ لثه ها و دندان های سالم کمک میکند. میتوانید از مواد غذایی استفاده کنید که مواد معدنی زیادی دارد مانند سیب پلی فنل 

6) استفاده از آنتی بیوتیک ها برای کاهش تعداد باکتریهای دهان مفید می باشد . برخی از آنتی بیوتیک ها یی که استفاده می شوند عبارتند از: Clavamox،Antirobe و Cefa، که برای یک تا دو هفته پس از عمل جراحی تجویز میشوند.

نکات و هشدارها:

**سعی کنید هر روزبر لثه سگ خود برای بررسی تورم نظارت داشته باشید.بوی بد دهان اغلب نشانه ای از بهداشت ضعیف دهان و دندان است.

**اگر پلاک به تارتار تبدیل شده است، شما خیلی سریع نیاز به مراجعه به دامپزشک دارید تا سگ شما دندانهای خود را از دست ندهد.


جوندگان ایران  و ایران زوو مد

وارد کننده و پخش کننده انواع سگ : فروش پامرانیان . فروش هاسکی. فروش ژرمن شپرد . فروش شیتزو . فروش تریر .

فروش انواع خرگوش نژاد دار :

فروش خرگوش هتوت .فروش خرگوش لوپ . فروش خرگوش جرسی  فروش خرگوش لاین هد

فروش انواع چین چیلا

فروش انواع شوگر گلایدر

فروش انواع خوکچه هندی موبلند

www.iranzoomed.com

www.javandegan.com

09123430580

 


راه اندازي فروشگاه در Eforosh رايگان است

WebGozar.com Counter code -->